KOLENDRA + CHLORELLA Naturalny sposób oczyszczania organizmu z metali ciężkich

 Standardową procedurę usuwania metali ciężkich z organizmu nazywamy „chelatyzacją”. Proces ten przebiega przy użyciu czynnika chelatyzującego – zwykle kwasu dimerkapturobursztynowego (DMSA) – który wiąże metale ciężkie w organizmie i umożliwia ich naturalne wypłukanie. Taka kuracja jest dość forsowna i ma szereg skutków ubocznych, dlatego można ją przeprowadzać tylko pod okiem lekarza. Na szczęście istnieją zioła i przyprawy, które działają tak samo jak sztuczne czynniki chelatyzujące.

kolendra CorianderKolendra usuwa z kości i centralnego układu nerwowego takie metale ciężkie jak rtęć, kadm i ołów. Jest prawdopodobnie jedynym czynnikiem, który skutecznie usuwa rtęć zgromadzoną w przestrzeni międzykomórkowej (związaną z mitochondriami, cząsteczkami tubuliny i liposomami, itd.) oraz w jądrach komórek (tam kolendra eliminuje uszkodzenia DNA) oraz jako jedyna usuwa metale ciężkie nawet z komórek mózgowych.

W procesie usuwania metali ciężkich kolendra jedynie przenosi szkodliwe substancje do innych rejonów ciała, więc, żeby proces odtruwania mógł się pomyślnie zakończyć, musi być stosowana jednocześnie z innym czynnikiem, który pozwoli je związać i usunąć z organizmu. Kolendra wyciąga z komórek i przestrzeni międzykomórkowej więcej toksyn, niż jest w stanie usunąć z organizmu, może się zdarzyć, że tkanka łączna (w której znajdują się nerwy) zostanie zalana metalami, wcześniej magazynowanymi w bardziej bezpiecznych miejscach. Proces ten określa się jako ponowne zatrucie, aby mu zapobiec należy kolendrę stosować wraz z czynnikiem wchłaniającym toksynę jakim jest np. chlorella. Chlorella nie tylko aktywuje w organizmie procesy oczyszczające, ale również wiąże wszystkie znane toksyczne metale oraz toksyny środowiskowe i ułatwia ich usunięcie. Jest więc idealną „towarzyszką” kolendry.

Kolendra sprawia, że woreczek żółciowy wyrzuca żółć – zawierającą wydalone neurotoksyny – do jelita cienkiego. Znacznie wspomaga uwalnianie żółci, które następuje naturalnie podczas jedzenia. Jeśli nie przyjmuje się jednocześnie chlorelli, większość neurotoksyn zostaje wchłonięta z powrotem poprzez liczne zakończenia nerwowe systemu jelitowego.

chlorellaChlorella Dostępne są obie chlorelle: Chlorella pyrenoidosa (lepsza absorbcja toksyn, lecz trudniej przyswajalna) i Chlorella vulgaris (większa zawartość CGF – patrz niżej, łatwiej przyswajalna, mniejsza zdolność absorbowania metali).

Zalety stosowania chlorelli: Antywirusowe (szczególnie efektywna przeciwko wirusom cytomegaly z rodziny opryszczek); Wiązanie toksyn (błona mucopolysaccharide) wszystkich znanych metali toksycznych i szerzej toksyn takich jak dioksyny i inne; Naprawia i aktywuje funkcje odtruwania organizmu; Drastycznie podnosi zredukowany glutation; Sporopollein jest skuteczny jako cholestyramina w wiązaniu neurotoksyn i bardziej skuteczny jako środek wiążący toksyny metali niż jakakolwiek odkryta substancja naturalna; Różne peptydy odbudowują coeruloplasmin i metallothioneine; Lipidy (12.4 %) alpha-and gamma-linoleic acid pomaga zbalansować zwiększone wchłanianie tłuszczu rybiego w trakcie naszego programu odtruwania i są niezbędne dla mnóstwa funkcji, włączając formowanie peroksysomów; Methyl-coblolamine jest pożywieniem dla systemu nerwowego, odtwarza uszkodzone neurony i ma dla nich skutek odtruwania; Czynnik wzrostu chlorelli pomaga odtruć samodzielnie organizm w sposób jeszcze nie zrozumiały. Zdaje się, miliony lat temu chlorella wykształciła specyficzne białka i peptydy detoksykujące na wszystkie istniejące metale trujące.; Porfiryny zawarte w chlorofilu mają silną zdolność wiązania metalu. Chlorofil aktywuje także receptor PPAR w jądrach komórkowych, który odpowiada za odczyt DNA i kodowanie formacji peroksyzomów (patrz olej rybi), otwierając ścianę komórki (nieznany mechanizm), która jest niezbędna we wszystkich procedurach detoksykacji, normalizuje insulinę i wiele innych. Medykamenty które aktywują receptor PPAR (np. pioglitazone) stały się skuteczne w leczeniu raka piersi i prostaty;  Super odżywka: zawiera 50-60% aminokwasów, idealna odżywka dla wegetarian; methylcobolamin – najłatwiej wchłaniana i utylizowana forma witaminy B12, witamina B6, minerały, chlorofil, beta karoten itd.

PONADTO: Wzmacnia system immunologiczny; Przywraca florę bakteryjną; Ułatwia trawienie; Środek odkwaszający (wskazany dla osób ze zgagą)

Jak przeprowadzić procedurę oczyszczania:

 • Cały czas podczas procesu oczyszczania należy obserwować swój organizm i jeżeli zaczynają występować jakiekolwiek objawy jak bóle w stawach, co odzwierciedla efekt mobilizacji metali, które są transportowane w organizmie, rozwiązujemy przez znaczące zwiększenie dawki chlorelli i jednocześnie zmniejszenie dawki kolendry.
 • Kolendrę wraz z chlorellą przyjmujemy W CYKLU 1 tydzień kolendra+chlorella, 2-3 przerwa w przyjmowaniu kolendry. Podczas 2-3 tyg. przerwy nadal przyjmujemy chlorellę, która wiąże metale ciężkie i usuwa je z organizmu.
 • Zalecane jest przyjmowanie dawki 3x dziennie dopiero w drugiej turze.
 • Długość przyjmowania zależy od stopnia zanieczyszczenia metalami ciężkimi. Jednakże proces oczyszczania z metali ciężkich jest procesem trwającym minimum 6 krotnym powtórzeniem cyklu (czyli 6 x 1 tydz 2-3 tyg przerwy = co daje nam 6 miesięcy).
 • Cały proces odtruwania u dorosłej osoby  może trwać od 6-24 miesięcy w zależności od stopnia zanieczyszczenia metalami ciężkimi. Dokładny stopień zanieczyszczenia metalami ciężkimi można stwierdzić podczas analizy pierwiastkowej włosów.
 • Dodatkowo należy pamiętać, że podczas usuwania plomb amalgamatowych, powinna być przyjmowana większa dawka, na dwa dni przed i 2-5 dni po procedurze (im więcej plomb jest usuwane, tym dłużej winna być podawana zwiększona dawka). Kolendra nie powinna być podawana w czasie pracy z plombami. Przez ten czas nie chcemy mobilizować głębiej usadowionych metali na dokładkę do oczekiwanej nowej ekspozycji z plomb.
 • Jeśli bierzesz witaminę C w trakcie swojego programu odtruwania, przyjmuj ją jak najdalej od chlorelli jak to tylko możliwe (najlepiej po jedzeniu).
 •  Niektórzy ludzie mają problemy z trawieniem błon komórkowych chlorelli. Ten problem rozwiązują enzymy celulazy. Celulaza jest dostępna w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Ja osobiście przyjmuję enzymy TerraZyme (doTERRA) i jestem z nich bardzo zadowolona. Opis na ten moment w wersji angielskiej znajduje się TUTAJ. Jeżeli ktoś chciałby więcej informacji na temat TerraZyme lub możliwości kupna proszę o email. Innym sposobem, który może pomóc jest przyjmowanie chlorelli wraz z jedzeniem co poprawia jej trawienie w niektórych przypadkach , choć jest to sposób mniej efektywny. Chlorella vulgaris ma cieńszą ściankę komórkową i jest lepiej tolerowana przez ludzi z problemami trawiennymi ale niestety nie zalecam jej przy detoxie z metali ciężkich.
 • CHLORELLA Dozowanie: 5 gramów (10 tabletek chlorelli pyrenoidosa EnergySK) w 3-4 dawkach dziennych. To jest standardowo utrzymywane dozowanie dla dorosłych przez 6-24 miesięcy aktywnego odtruwania.
 • W trakcie bardziej aktywnej fazy detoksykacji podczas przyjmowania z kolendrą dawka może być zwiększona trzykrotnie do 15 gramów  w 3-4 dawkach dziennych
  • 1 tydzień większa dawka przyjmowana łącznie z kolendrą, potem 2-3 tygodnie przerwy w braniu kolendry  wrócić do dawki podtrzymującej do 5 gramów dziennie).
 • CHLORELLĘ należy Przyjmować 30 minut przed jedzeniem (ponieważ chlorella jest dokładnie w takiej części jelita cienkiego, gdzie żółć tryska w kiszkę na początku posiłku, przenosząca toksyczne metale i inne trujące odpady. Te są zamykane w ścianie komórkowej chlorelli i usuwane z organizmu drogą trawienną)
 • Skutki uboczne: Większość skutków ubocznych tj. np. bóle w stawach odzwierciedla efekt mobilizacji metali, które są transportowane w organizmie. Ten problem można natychmiast rozwiązać przez znaczące zwiększenie dawki chlorelli, a nie przez zredukowanie jej, co mogłoby pogorszyć problem (mniejsza dawka chlorelli mobilizuje więcej metali, które są „zamykane” w jelitach, więcej chlorelli wiąże więcej toksyn niż jest zmobilizowane). Można jednocześnie zmniejszyć dawkę Kolendry.

na podstawie: „Przegląd ogólny metod detoksykacji metali ciężkich i prac klinicznych z 30 lat praktyki medycznej Dietrich Klinghardt, MD, PhD”

50ml wystarcza na 3 tyg. kurację dla osoby dorosłej  ( w cyklu 1 tydz. Kolendra+Chlorella, 2-3 tyg. przerwy w Kolendrze przyjmujemy samą Chlorellę)

Dokładną procedurę oczyszczania otrzymasz wraz z produktem.

Naturalny ekstrakt z nasion ECO Kolendry 45 vol. % oraz chlorelle pyrenoidosa 100% tabl. możesz kupić w naszym sklepie online

DTX030_kolendra50ml
Naturalny Ekstrakt z nasion ECO kolendy
GF001-OrganicChlorellaPyrenoidosa 100%
Chlorella Pyrenoidosa 100%
Reklamy

93 uwagi do wpisu “KOLENDRA + CHLORELLA Naturalny sposób oczyszczania organizmu z metali ciężkich

   1. A jesli mam plomby to czy moge zaczac kuracje. Mam tez candide przelyku. I czy ekstrakt z kolendry i chlorelle stosuje sie przed kazdym jedzeniem w ciągu dnia?

   2. Pani Natalio
    Najlepiej byłoby najpierw usunąć wszelkie plomby amalgamatowe, przed usunięciem należy na dwa dni przed i 2-5 dni po procedurze (im więcej plomb jest usuwane, tym dłużej winna być podawana zwiększona dawka).
    Kolendra nie powinna być podawana w czasie pracy z plombami. Przez ten czas nie chcemy mobilizować głębiej usadowionych metali na dokładkę do oczekiwanej nowej ekspozycji z plomb, wtedy przyjmujemy tylko zwiększoną dawkę chlorelli żeby absobrować wytrącane metali cięzkie.

    Chlorelle powinno się stosować generalnie i niezależnie jako suplement. Tak jak najbardziej
    Dopiero po ok 5-7 dniach możemy przystąpić do procedury Kolendra + chlorella.(to też zależy od ilości usuwanych plomb)

    W procesie usuwania metali ciężkich stosując preparat z kolendry chlorella jest niezbędna i konieczna gdyż kolendra jedynie przenosi szkodliwe substancje do innych rejonów ciała, więc, żeby proces odtruwania mógł się pomyślnie zakończyć, musi być stosowana jednocześnie z innym czynnikiem, który pozwoli je związać i usunąć z organizmu czyli chlorellą.

    W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 1. czy można stosować herbatkę z kolendry na oczyszczenie mózgu z metali ciężkich przy otępieniu mieszanym (wyst. zaniki pamięci tak jak przy chorobie alzhaimera)
  Jeśli tak to w jaki sposób dokładnie ?
  Czy 1 tydzień w postaci kropli 10/20 kropli na gorącą wodę potem przerwa, czy można pić samą czy razem z chlorellą ?
  Proszę o konkretny sposób stosowania.
  Gdzie można kupić ?
  Pozdrawiam.

  1. jak najbardziej nawet należy zastosować w tym przypadku oczyszczanie z metali ciężkich. Występowanie zaników pamięci jest efektem występowania metali ciężkich w komórkach mózgowych.

   Sposób przyjmowania został opisany powyżej ale postaram się wyjaśnić raz jeszcze

   Zaczynamy od 2 kropli 2 x dziennie i nie musi to być herbata ani żadna duża ilość wody po prostu na łyżkę stołową ciepłej wody wkraplamy ekstrakt z kolendry.
   Każdą następną dawkę zwiększamy o jedną kroplę.
   nie łączymy z chlorellą !
   kolendrę przyjmujemy bezpośrednio przed posiłkiem zaś chlorellę pijemy lub stosujemy tabletki 30 minut przed przyjęciem kolendry i przed jedzeniem

   Przyjmować 30 minut przed jedzeniem (ponieważ chlorella jest dokładnie w takiej części jelita cienkiego, gdzie żółć tryska w kiszkę na początku posiłku, przenosząca toksyczne metale i inne trujące odpady. Te są zamykane w ścianie komórkowej chlorelli i usuwane z organizmu drogą trawienną)

   Po jednej kropli zwiększamy dawkę do max 10 kropli do 3 x dziennie.
   Najlepiej przyjmować 1 tydzień i 2-3 tygodnie przerwy.

   Kupić można tutaj

   pozdrawiam i zapraszam

   1. rozumiem, że łyżeczka powinna być nie metalowa? Czyli także gotowanie potrawy z dodatkiem nasion kolendry w metalowym garnku to zły pomysł?

   2. Tak jak najbardziej w przypadku ekstraktu używamy nie metalowej łyżeczki. Jeżeli chodzi o gotowanie to generalnie najlepiej jest używać garnków ceramicznych.

  1. Tak przed zastosowaniem kolendry powinno się usunąć plomby amalgamatowe.

   Podczas usuwania plomb amalgamatowych, powinna być przyjmowana większa dawka, na dwa dni przed i 2-5 dni po procedurze (im więcej plomb jest usuwane, tym dłużej winna być podawana zwiększona dawka). Kolendra nie powinna być podawana w czasie pracy z plombami. Przez ten czas nie chcemy mobilizować głębiej usadowionych metali na dokładkę do oczekiwanej nowej ekspozycji z plomb.

  1. Chlorelle powinno się stosować wogóle niezależnie jako suplement. Tak jak najbardziej
   Podczas usuwania plomb na pewno będzie dobrym czynnikiem wspomagającym absorbcję metali ciężkich z usuwanych plomb.

   Podczas usuwania plomb amalgamatowych, powinna być przyjmowana większa dawka, na dwa dni przed i 2-5 dni po procedurze (im więcej plomb jest usuwane, tym dłużej winna być podawana zwiększona dawka). Kolendra nie powinna być podawana w czasie pracy z plombami. Przez ten czas nie chcemy mobilizować głębiej usadowionych metali na dokładkę do oczekiwanej nowej ekspozycji z plomb.

   W procesie usuwania metali ciężkich stosując preparat z kolendry chlorella jest niezbędna i konieczna gdyż kolendra jedynie przenosi szkodliwe substancje do innych rejonów ciała, więc, żeby proces odtruwania mógł się pomyślnie zakończyć, musi być stosowana jednocześnie z innym czynnikiem, który pozwoli je związać i usunąć z organizmu czyli chlorellą.

  1. Oczywiście jak najbardziej możliwa a nawet jest to wskazana regularna suplementacja w szczególności po oczyszczeniu z metali ciężkich w celu podtrzymania.
   Jenak w celu oczyszczenia z metali ciężkich w takiej formie stężenie jest zbyt małe aby doszło do usuwania toksyn i metali ciężkich do tego potrzebny jest skondensowany ekstrakt. Jeżeli jest Pan zainteresowany takim proszę o kontakt na e-mail posiadamy w sprzedaży krople na bazie spirytusowej a niedługo będą również dostępne na bazie naturalnego octu jabłkowego dla osób które nie mogą spożywać produktów alkoholowych.

  1. Owszem nalewkę z kolendry można zrobić samemu nie ma żadnego problemu.
   Ekstrakt opracowany według mojej receptury nie jest zwykłą nalewką. Posiada proporcje gwarantujące odpowiednią moc i działanie. Cała receptura wymaga odpowiedniej ilości czasu, strukturyzowanej i ozonowanej wody oraz dodatkowo strukturyzowania odpowiednimi częstotliwościami dźwięków podnoszących wibracje preparatu wzmacniając swoje działanie.Co nie jest bez znaczenia (potwierdzenie znajdzie pan w badaniach m. inn. Masaru Emoto). Wykonanie go zajmuje dużo czasu, wiedzy, doświadczenia i umiejętności ….. i na pewno nie kosztuje 3zł.
   Same nasiona z upraw ekologicznych są droższe nie mówiąc o pozostałych składnikach.

 2. Dzień dobry. Mam średni poziom zanieczyszczenia metalami ciężkimi i aktualnie w szczęce jedno wypełnienie amalgamatowe. Wcześniej – kilka, wymienionych lata temu polską metodą tradycyjną, czyli bez żadnego zabezpieczenia. Dostałam od homeopatki zalecenie, aby przed wymianą ostatniego amalgamatu oczyścić się (przez kilka miesięcy) z tej rtęci, którą mam w organizmie. Wręczyła mi Pani ulotkę (ta homeopatka) z opisem – jak twierdzi – jednej z najbardziej skutecznych metod:). I jestem w kropce bo w poście powyżej przeczytałam, aby nie stosować kolendry przed usunięciem amalgamatu. Proszę o doprecyzowanie, czy chodzi o tuż „przed”, czy również np. pół roku „przed” procedurą wymiany wypełnienia. Jeżeli kolendra „wyciągnie” mi rtęć z amalgamatu i przekieruje go szerszym strumieniem, niż ten codzienny, do różnych części ciała, to wolałabym tego uniknąć. Bardzo proszę o rozwinięcie tej, istotnej dla mnie kwestii.

  1. Dzień dobry,
   Informacja o nie stosowaniu kuracji przed usunięciem almalgamatu dotyczy sytuacji tuz przed.Dlatego zgadzam się całkowicie z Pani homeopatką.
   W sytuacji gdy się Pani przygotowuje z min. półrocznym wyprzedzeniem, przeprowadzenie oczyszczania jest wskazane.
   Oczyszczanie spowoduje obniżenie poziomu metali ciężkich, ponieważ podczas usuwania i tak dojdzie do ponownego zanieczyszczenia, jednak ich poziom będzie dużo niższy niż gdyby Pani tego nie zrobiła, co będzie korzystniejsze dla organicmu. Po zastosowaniu kuracji a przed przystąpieniem do usuwania amalgamatu wskazane jest ponowne sprawdzenie poziomu zanieczyszczenia, który pozwoli na podjęcie decyzji czy jest to już odpowiedni moment na usuwanie amalgamatu. Zaraz po usunięciu procedurę oczyszczania będzie trzeba powtórzyć w celu całkowitego usunięcia metali ciężkich. W przypadku metali ciężkich wskazane jest powolne usuwanie, absorbowanie przez chlorellę i usuwanie z organizmu tak aby nie doszło do wtórnego zatrucia metalami ciężkimi.

 3. Witam podejrzewam że jestem zatruta aspatramem i acesulfamem bo przez dłuższy czas przyjmowała słodzik. Czy kolendra usuwa też takie substancje ? Bardzo proszę o odpowiedź.

  1. Pani Małgosiu,
   Kolendrę stosujemy przede wszystkim aby wyciągnąć z komórek wszelkie metale ciężkie z organizmu które są uwalniane, które muszą być zabsorbowane (związane ) przez chlorellę (aktywującą procesy oczyszczające w organizmie i ułatwia ich usunięcie)
   Aby pozbyć się wszelkich toksyn należy połaczyć z ogólnym oczyszczaniem (detox-em) całego organizmu w kilku fazach. Pierwszy etap 8-14 dni, dieta warzywna + sama chlorella. Potem dieta oczyszczajaca 3 miesiące (dowolna przeciwpasożytniczo- przeciwgrzybiczna, tj. na candidę. Po fazie 8-14 dni włączamy procedurę kolendra + chlorella.

 4. Witam jak oczyszczać organizm dziecku po szczepieniach? jakie ilości ? i co ile nalezy zrobic przerwę ? ( chłopiec 3 lata) Gdzie mogę zamówić ?

  1. w przypadku małych dzieci 3 lata dawka powinna być max o 1/2 jak dla osoby dorosłej.
   Trudnością w podawaniu tak małym dzieciom jest konieczność podawania chlorelli, która jest niezbędna w całym procesie aby nie doszło do ponownego zatrucia metalami ciężkimi, a która nie jest przez nie chętnie przyjmowana. Można dodawać chlorellę do potraw rozkruszoną w moździerzu. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest obserwowanie ewentualnych objawów czy metale ciężkie się nie wytrącają zbyt szybko, jednym z objawów są np wszelkie bóle stawów.
   Odpowiednio przygotowany ekstrakt z kolendry można kupić TUTAJ

 5. Witam
  A jesli wycisne sobie wyciskarka liscie kolendry, – to jakie dawkowanie. Takze od 2 kropli 2x dziennie ? A moze lepiej wyciasnac namoczone uprzednio ziarna kolendry
  bede wdzieczny za odpowiedz

  pozdrawiam

  1. Witam Panie Emilu,
   Sok wyciśnięty z liści kolendry nie ma takich samych właściwości jak ekstrakt z nasion. Liście kolendry nie posiadają wystarczającej mocy. Jest jak najbardziej wskazany w diecie codziennej, pozwalają na zniwelowanie (spowolnienie) kumulacji metali ciężkich. Jednak w przypadku gdy mamy zatrucie metalami ciężkimi, jedynie odpowiednio wyekstraktowany wyciąg z nasion jest w stanie wyciągnąć z komórek wszelkie metale ciężkie które są dzięki niej uwalniane, a które następnie muszą być zabsorbowane (związane ) przez chlorellę (aktywującą procesy oczyszczające w organizmie i ułatwiające ich usunięcie).

 6. Witam . czy wysylacie swoje produkty za granice tj Do Usa? Chcialam bym zrobic detox z metali ciezkich mojemu 2 letniemu synkowi. Czy w razie czego otrzymalabym od panstwa instrukcje ile i jak stosowac?

  1. Pani Joanno, Możemy wysłać do USA. Co prawda koszty przesyłki będą spore, ale tak wysyłamy wszędzie.
   Instrukcję stosowania dostanie Pani w przesyłce i mailem. Dodatkowo koniecznie musi Pani dokupić w USA chlorelle PYRENOIDOSĘ (nie mylić z Vugaris).
   W razie pytań proszę o kontakt na mail

  1. Pani Ewo,
   Sens oczyszczania i zmniejszania zanieczyszczenia jest zawsze. Przede wszystkim trzeba jeść chlorelle, która absorbuje toksyny i wydala je z organizmu.
   Ale mając świadomość co te plomby robią w organizmie to jak walka z wiatrakami. Czyścimy a jednocześnie i tak nadal jest czynnik, który generuje zanieczyszczenie. Moim zdaniem takie plomby należy wymienić.

 7. Witam, robilam badania wlosa w Biomolu i wyszlo ze mam Al- 4.9 (10) Pb-0.65 (4) Hg-0,072 (0,5) As-0.048 (0,5) Cd-0.009(0,3) (jednostka ppm-mg) czy to duzo i ile czasu musze sie chelatować aby usunąć ? W tym tygodniu usunęła również plomby amalgamatowe, i biorę chlorella. Czy chelatacja u mnie musi trwać rok czy dłużej ? Czy moje obciążenie organizmu metalami może powodować u mnie grzybicę przewodu pokarmowego którą mam??
  Ponadto przy takich wynikach czy mogę starać się o dziecko czy powinnam odłożyć te decyzje aż usunę metale z organizmu?

  1. Pani Kasiu,
   Jak najbardziej grzybica może być spowodowana między innymi obciążeniem metalami ciężkimi. Ale nie tylko, przede wszystkim za duże zakwaszenie przewodu pokarmowego spowodowało rozwój grzybicy.

   Bardzo ważna jest zalkalizowanie przewodu pokarmowego, za pomocą chlorelli, ziemi okrzemkowej i w ogóle diety alkalizującej.

   Dobrze że zaczęła Pani brać chlorellę po usunięciu amalgamatów, w ogóle dobrze jest ją brać również przed.

   Chelatacja u każdego trwa inaczej, zależy to od poziomu metali ciężkich ale też od tego jak organizm radzi sobie podczas ich uwalniania. Czasami zdarza się tak że zaczyna być bardzo złe samopoczucie, bolą stawy i wtedy należy spowolnić uwalnianie metali (zmniejszyć dawkę kolendry) a przyspieszyć wchłanianie (zwiększyć dawkę chlorell).
   Standardowo przy użyciu trwa ok 6 miesięcy, w następujących naprzemiennych etapach
   1 tydzień Ekstrakt z kolendry + Chlorella Pyrenoidosa
   2 – 3 tyg sama Chlorella Pyrenoidosa
   Zaczyna się od małych dawek stopniowo zwiększając. Dokładny opis załączony jest wraz z produktem

   Zawsze lepiej, łagodniej i bezpieczniej dla organizmu jest przeprowadzić proces oczyszczania wolniej, dając organizmowi czas na powolne uwalnianie metali, absorbowanie ich przez chlorellę i wydalenie.

   Jeżeli nigdy wcześniej nie brała pani chlorelli, to proszę najpierw zacząć ją od mniejszych dawek i zwiększać powoli do dawki max. Może się zdarzyć że na początku będzie gorsze samopoczucie (zaparcia, biegunki) wtedy powili wracamy do niższej dawki chlorelli, bierzemy ją kilka dni w mniejszej dawce i znowu zwiększamy. I bierzemy ją tak długo aż organizm znosi normalnie max dawkę chlorelli. Dopiero wtedy zaczynamy włączać kolendrę.
   pozdrawiam

 8. Dzien dobry, czy kuracje mozna stosowac podczas karmienia piersia?
  Wiem, ze niektorych rzeczy wiazacych toksyny nie mozna stosowac gdyz moglyby zostac przetransportowane do mleka. Tak jest z zyworodka na przyklad.
  Z gory dziekuje za odpowiedz.

  1. Dzień dobry. Niestety w okresie karmienia piersią nie należy stosować oczyszczania z metali ciężkich ponieważ mogą zostać przetransportowane zmlekiem do organizmu dziecka zamiast zostac zaabsorboane przez chlorellę. Można brać samą chlorellę która sama w sobie ma dobre oddziaływanie na wszelkie toksyny i jest bardzo pomocna w okresie ciąży i karmienia. W wiadomości mailowej wysyłam szczegółowe informacje na ten temat. Pozdrawiam

 9. Jakie zastosowanie u dwulatka oczyszczając go z ołowiu ? Czy zastępujemy świeże liście kolendry kropelkami? Czy możemy podawać świeża kolendrę na codzień plus kropelki ? Czy to jest za duzo? Oraz czy herbatkę z kolendry w kropelkach można podawać plus świeże liście w ciagu dnia?

  1. Pani Małgosiu,
   Na pewno dwulatkowi nie łączyłabym dwóch rzeczy. Albo liście albo kropelki. Dzieciom poniżej 3 roku nie bardzo można podawać kropelki, ponieważ muszą one być brane razem z chlorellą. Bo sama kolendra wytrąca metale a dopiero chlorella je absorbuje i wydalane są z organizmu poprzez drogę jelitową.

   Tak więc samo podanie kolendry może doprowadzić do powtórnego zatrucia, tak samo jak w przypadku stosowania witaminy C i innych antyutleniaczy podczas kuracji oczyszczania.

   A jak duże stężenie ma tego ołowiu? Były rozumiem robione badania na poziom ?

   Jak chce pani ruszyć z oczyszczaniem bo …. poziom jest tak wysoki że nie powinno się czekać … to zaczęłabym od podawania chlorelli powolutku w bardzo małych dawkach i powoli je zwiększała do dawki maksymalnej.Dzieci powyżej 30 kg masy ciała mogą już przyjmować dawkę w wielkości dawki jak dla dorosłych osób. Dzieci poniżej 30 kg masy – połowa tej dawki.

   W wielu przypadkach niestety dzieci odrzuca smak i zapach chlorelli, można dodawać do potraw lub soków, co ułatwi podawanie , ale jeżeli nie uda się to wtedy nie da się zastosować Ekstraktu z kolendry .

  1. Witamina C jest silnym antyutleniaczem. Chlorella natomiast mimo, że nie jest utleniaczem i zalicza się do grupy pochłaniaczy (jak spirulina, ziemia okrzemkowa, chlorofil w płynie, czy węgiel aktywowany) i wiąże / przyciąga do siebie metale ciężkie, żeby wyprowadzić je z organizmu drogą przez jelita. Podany w tym samym czasie silny przeciwutleniacz jakim jest witamina C doprowadza do rozluźniania wiązania metali ciężkich, co grozi tym, że toksyny mogą z powrotem dostać się do bardo wrażliwych tkanych jak, nerki, wątroba i mózg.
   Mówiąc prościej to co przyciągnie chlorella, witamina C rozprzestrzeni z powrotem po organiźmie.
   Należy pamiętać, że nie tylko witamina C jest silnym antyutleniaczem. Inne takie jak zielona herbata, witamina E , jagody acai, kukurydza purpurowa, fioletowe jagody, astaksantyna, resweratrol, ALA oraz inne antyutleniacze należy tak samo przyjmować jak najdalej od chlorelli.

  1. Panie Jacku,
   Jak najbardziej ziemia okrzemkowa jest pomocna w oczyszczeniu organizmu z toksycznych metali ciężkich. Jednak najsilniejszym i najbardziej skutecznym naturalnym chelatorem ze wszystkich jest chlorella pyrenoidosa w połaczeniu z ekstraktem z nasion kolendry.

   Ziemia okrzemkowa niewątpliwe usuwa metale ciężkie, gdyż zawiera miliony ujemnie naładowanych pancerzyków okrzemek, przyciągających dodatnio naładowane bakterie, grzyby, pleśń, pierwotniaki, wirusy, endotoksyny, pestycydy i pozostałości po lekach, bakterie E-Coli i ciężkie metale wiążąc je w cylindrycznej strukturze pancerzyków i opuszczając układ trawienny poprzez mechanizm wydalania w postaci kału. Stwierdzono również fakt absorbowania związków metyl rtęciowych [CH3Hg]+ (rtęć uwalnia się z wypełnienia amalgamatowego zęba a przebywając w jelicie tworzy związki metyl rtęciowe) oraz białkopodobnych toksyn produkowanych w wyniku zatruć <b układu pokarmowego. Ale tylko ekstrakt z nasion kolendry jest w stanie wyekstrahować zalegające metale ciężkie odłożone w komórkach mózgowych, co jest jedną z przyczyn autyzmu.

   Sama regularnie stosuję ziemię okrzemkową jako uzupełniającą kurację po zakończeniu cyklu oczyszczania Ekstraktem z kolendry + Chlorellą Pyrenoidosa

 10. Dzień dobry.
  Jestem mamą dwu i pół miesięcznej Laury. Karmię wyłącznie piersią. Po ostatnim szczepieniu córcia bardzo dziwnie się zachowywała. Dostała 5 szczepionek z rtęcią w składzie. W jaki sposób powinnam stosować kolendrę i chlorellą by jej pomóc oczyścić się z rtęci. Czy mogę zażywać kwas alfa liponowy by ją odtoksycznić?

  1. OMG ;-( straszne to jest, że nie dało się tego jakoś uniknąć ….
   Czy kiedykolwiek stosowała Pani chlorellę ?
   Jeżeli tak to na pewno chlorella a nie ALA. Co do ALA to nie zaleca się go stosować podczas karmienia piersią
   Na pewno w trakcie karmienia nie powinna Pani stosować kolendry bo metale ciężkie które są w pani organizmie zaczną się uwalniać i dodatkowo obciążać córeczkę (a każdy z nas jakieś ma z racji środowiska i otoczenia w jakim żyjemy szczególnie jeżeli nie robiła Pani oczyszczania wcześniej). Sama Chorella będzie po prostu absorbowała tą rtęć ze szczepionki i będzie wydalana wraz z kałem.

   Jeżeli wcześniej Pani nie stosowała to trzeba zacząć od małych dawek i stopniowo dochodzić do dawki maksymalnej.

   Jeżeli chciałaby pani dobrej jakości chlorellę pyrenoidosę to proszę o maila, chwilowo na stanie sklepu nie ma ale możemy wysłać bezpośrednio z magazynu z Bielska
   Jest teraz promocja za opakowanie 200 szt tabletek 77 zł.(zamiast 88 zł) 1 tabletka zawiera 5g (większość ma połowę tej zawartości dlatego max dawka zamiast 20 tabl.tutaj jest tylko 10 tabl. dziennie). Dodatkowo dla zamówienia od 400 zł przesyłka gratis.

   pozdrawiam i życzę małej szybkiego powrotu do zdrowia.
   w razie czego proszę pisać na maila ania.lifesoundflow@gmial.com

 11. witam mam pytanie ,mam silnie zanieczyszczony mózg metalami ciężkimi ,proszę mi powiedzieć ,ile opakowań CHLORELLI + KOLENDRA , potrzebowałbym u państwa kupić ?

  1. Cała procedura oczyszczania z metali ciężkich to cykl około 6 miesięcy
   W trakcie kuracji potrzebujemy 1 buteleczki 50 mL ekstraktu z kolendry i 9 opakowań chlorelli (po 200 tabl. nasza chlorella 1 tabl. zawiera = 500mg )
   W przypadku zakupu całości za jednym razem mamy korzystne rabaty. pozdrawiam

 12. Witam, mam 7-miesięcznego synka, na ostatnie szczepienie bardzo źle zareagował, postanowiłam więcej go nie szczepić, ale dość dziwnie zachowywał się już po pierwszym (wtedy jeszcze nie wiązałam tego bezpośrednio ze szczepieniem ponieważ nie miałam aż takiej wiedzy jaką mam w tej chwili), teraz trochę się to nasiliło… Obecnie oprócz rozszerzania mu diety karmie go nadal piersią. Jak najlepiej pomóc mu w oczyszczeniu jego organizmu z rtęci? Czy tak małym dzieciom można podawać chlorellę? Jeżeli tak to w jakiej ilości? Pozdrawiam.

  1. Witam,
   Jest wiele zdań na temat podawania chlorelli małym dzieciom. Jedni twierdzą, że dzieci do 1 roku nie powinny brać chlorelli inni że dopiero od 3 roku życia. W przypadku gdy konieczne jest odtrucie z metali ciężkich ja bym podwala chlorellę, w dawce mniejszej niż dla dorosłego.
   Skoro karmi Pani piersią zaczęłabym najpierw od przyjmowania chlorelli sama i powoli przyzwyczajała organizm dziecka do chlorelli.
   Chlorella działa mocno oczyszczająco na organizm, mogą wystąpić mdłości, biegunki, bóle głowy czy chwilowe pogorszenie obecnego stanu zdrowia. To naturalny proces wyrzucania z ciała toksyn. Najlepiej powoli przyzwyczajać organizm do chlorelli – dawka docelowa to 5g czyli 10 tabl.: (dawkowanie dla dorosłego przy założeniu że 1 tabl=500g)
   1 -2 dzień – 2 x po 1 tabletce (=1g/dziennie)
   3-4 dzień – 2 x po 2 tabletki (=2g/dziennie)
   5-6 dzień – 2 x po 3 tabletki (=3g/dziennie)
   7-8 dzień – 2 x po 4 tabletki(=4g/dziennie)
   9-10 dzień 2 x po 5 tabletek (=5g/dziennie)

   Dopiero po okresie wstępnym (czyli to o czym piszę powyżej) zaczęłabym podawać dziecku bezpośrednio dodając do pożywienia (pamiętając żeby nie dodawać do gorących potraw, nie gotować ) powyższą procedurę w następujących dawkach
   1 -2 dzień – 1 x po 1/2 tabletce (=0,25g/dziennie)
   3-4 dzień – 2 x po 1/2 tabletki (=0,5g/dziennie)
   5-6 dzień – 3 x po 1/2 tabletki (=0,75g/dziennie)
   7-8 dzień – 2 x po 1 tabletki (=1g/dziennie)
   9-10 dzień 2 x po 1 tabletek + 1x 1/2 lub 1x 1,5 tabl + 1x 1 tabl (łącznie max = 1,25 g/dziennie czyli 2,5 tabl)

   Dzieci w wieku do trzech lat mają zawsze indywidualne dawkowanie, a jeśli są karmione piersią, to wystarczy, gdy zielone produkty żywnościowe spożywa tylko karmiąca matka. Lepiej, jeśli będzie spożywała ostatnią dzienną dawkę raczej po południu niż wieczorem, ponieważ ukryta w nich energia może spowodować nadmierne ożywienie niemowlęcia w okresie, gdy powinien spać. Starsze dzieci i dzieci do 40 kg masy ciała stosują połowę dawki, dzieciom powyżej 40 kg można już podawać taką samą dawkę jak dorosłym.

   pozdrawiam Ania

  2. Witaj Margitta,
   Napisałaś, że postanowiłaś już więcej synka nie szczepić. Czy udało Ci się uniknąć tych kolejnych szczepień? Moja córka jest już duża ale niedługo skończy 9 lat i będzie musiała być zaszczepiona.na odrę, świnkę i różyczkę. Mogłabyś napisać czy miałaś jakieś problemy po odmowie szczepienia?
   Pozdrawiam
   Renata

 13. Witam jestem mamą 3,5 letniego synka z autyzmem. Jesteśmy prawie pewni że to przez szczepienia zachorował chcielibyśmy zrobić mu odtruwanie z metali ciężkich kolendrą i chlorellą. Proszę tylko o odpowiedz czy podawać mu kolendrę świeżą na przykład w postaci naparu i jak dawkować kolendrę i chlorellę. Czy najpierw dawać mu przez jakiś czas samą chlorellę a dopiero później kolendrę? Jak długo podawać?Widziałam też chlorellę w proszku czy jest również skuteczna jak tabletki?

  Pozdrawiam Ania

  1. Pani Aniu,
   Metodę metodę kolendra + chlorella pyrenoidosa można stosować u dzieci powyżej 3 roku życia jedynie dawki są o połowę mniejsze jak u dorosłego.
   Zakładając, że dziecko nie brało wcześniej chlorelli, w takim przypadku należy najpierw podawać chlorellę zaczynając od bardzo małych dawek powoli przyzwyczajając organizm.
   Jest oczywiście chlorella w proszku tylko że trudniej ją precyzyjnie dawkować. W trakcie odtruwania podajemy konkretne dawki. W przypadku tabletki wiadomo że jedna tabletka zawiera ok. 500mg chlorelli.
   Dawkowanie przy założeniu że 1 tabl. Zawiera ok. 500mg chlorelli

   1 -2 dzień – 1 x po 1/2 tabletce (=0,25g/dziennie)
   3-4 dzień – 2 x po 1/2 tabletki (=0,5g/dziennie)
   5-6 dzień – 3 x po 1/2 tabletki (=0,75g/dziennie)
   7-8 dzień – 2 x po 1 tabletki (=1g/dziennie)
   9-10 dzień 2 x po 1 tabletek + 1x 1/2 lub 1x 1,5 tabl + 1x 1 tabl (łącznie max = 1,25 g/dziennie czyli 2,5 tabl)
   11-12 dzień (łącznie max = 1,5 g/dziennie czyli 3 tabl)
   12-13 dzień (łącznie max = 1,75 g/dziennie czyli 3,5 tabl)
   14 dzień (łącznie max = 2 g/dziennie czyli 4 tabl)
   15 dzień (łącznie max = 2,25 g/dziennie czyli 4,5 tabl)
   16 dzień (łącznie max = 2,25 g/dziennie czyli 4,5 tabl)
   17-30 dzień (łącznie max = 2,25 g/dziennie czyli 4,5 tabl)
   Dopiero wtedy włączamy ekstrakt z kolendry. Dawkowanie szczegółowe dołączane jest do produktu.

   Proces ten trwa ok 6 miesięcy. (1 tydzeiń kolendra+chlorella, potem 2-3 tyg sama chlorella i znów kolendra+ chlorella…), ponieważ zależy nam na powolnym usuwaniu metali ciężkich z organizmu i nie doprowadzenie do powtórnego zatrucia metalami ciężkimi.

   Sok wyciśnięty z liści kolendry oraz same liście nie mają takich samych właściwości jak ekstrakt z nasion, nie posiadają wystarczającej mocy. Są jak najbardziej wskazane w diecie codziennej po oczyszczeniu z metali ciężkich ponieważ pozwalają na zniwelowanie (spowolnienie) ponownej kumulacji metali ciężkich.

 14. Witam serdecznie mój syn ma 7 lat i szukam czegoś dla niego na oczyszczenie po szczepieniach .co Pan by zaproponował

 15. jaka dawke kolendry stosowac, skoro 50ml ma wystarczyc na cala 6 miesieczna kuracje, 6 cykli czy wychodzi 8.3ml na tydzien czyli ciut ponad 1ml dziennie, czy taka ma byc dzienna dawka w polaczeniu z 15 gramami chlorelli?

  1. Pani Ewo,
   Szczegółowo rozpisany protokół brania kolendry dla tego konkretnego preparatu dostaje każdy przy zakupie.
   Po pierwsze stosuje się zróznicowaną ilość kropli zaczynając od bardzo małych ilości dochodząc powoli do dawki maksymalnej. Ponadto kolendrę przyjmuje się w cyklu jeden tydzień K+CH potem 2 tyg sama CH.
   15 gram chlorelli przyjmuje się tylko na początku potem dawka jest mniejsza.

 16. Witam,
  Chciałabym zapytać, czy mogę stosować takie dawki, jakie zaleciła Pani użytkowniczce Margitta, swojemu 1,5 rocznemu synkowi zatrutemu rtęcią? Z POLECANYCH nam przez pediatrę szczepionek 5w1… Aktualnie ma być diagnozowany pod kątem autyzmu. 😦
  Pozdrawiam Ewelina

  1. Pani Ewelino
   razem z zakupionym produktem otrzymuje Pani dokładną rozpiskę jak brać. Jednak zawsze mówimy że dla dzieci pow. 3 roku życia.
   Najlepiej żeby dziecko było prowadzone przez odpowiedniego naturopatę. U tak małego dziecka oczywiście stosujemy odpowiednio niższe dawki najlepiej stosownie do wagi ciała. Poza tym trudno też stwierdzić czy w trakcie oddtruwania nie będzei miał np dodatkowych bóli w stawach, bólu głowy bo nam tego nie powie.
   Jeżeli jest pani z Warszawy to proszę o kontakt na priv mam bardzo dobrego naturopatę, który prowadzi takie dzieci.
   Można było pomyśleć o zastosowaniu jeszcze innego naturalnego rodzaju oddtruwania z metali ciężkich. Jeżeli będzie pani zainteresowana proszę o kontakt na priv.

  1. Pani Joanno
   Absolutnie kolendry nie stosujemy w trakcie ciąży, gdyż uwalnianie metali ciężkich mogłoby wpłynąć na dziecko.
   Co do stosowania chlorelli to zdania są różne ja uważam że jak najbardziej można ją stosować albo chlorela pyrenoidosa a w przypadku trudności z trawieniem błony komórkowej stosowałabym zwykłą chlorellę vulgaris dodatkowo stosowałabym również Barley Juice (czyli sok z młodego jęczmnienia sprasowany w tabletkach 100% jęczmienia bez żadnych wypełniaczy) lub Organic Barlej Juice (sok z młodego jęczmienia w proszku). W razie dodatkowych pytań chętnie odpowiem.

   więcej na ten temat w pliku pdf CHLORELLA w ciąży i podczas karmienia piersią

 17. Czy w przypadku niedoczynności tarczycy i Hashimoto można stosować chlorellę ???Obawiam się ,że nie.Jak oczyścić się w takim wypadku z metali ciężkich?

  1. Pani Marzeno,
   Zdania są oczywisćie podzielone jedni twierdzą że nie inni ze tak. Chlorella jest algą słodkowodną i nie zawiera jodu.
   Chlorella to słodka alga jednokomórkowa. Według wielu badań i opracowań potwierdzono, że alga ta ma ogromne pro zdrowotne właściwości.Posiada bardzo wysokie stężenie chlorofilu jak również kwasów nukleinowych i wiele aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada również enzymy, witaminy w tym witaminę A (beta-karoten) i minerały. Nie tylko potrafi skutecznie wspomagać stan zapalny tarczycy i choroby Hashimoto, wzmacnia również odporność organizmu i usuwa z niego toksyny.

   Ale jeżeli ma pani jakiekolwiek wątpliwości to znam bardzo dobrą inną naturalną metodę, którą włąsnie przerabiam z córką. Jeżeli byłaby pani zainteresowana proszę o kontakt priv.

   1. Czy przy marskosci wątroby (prawdopodobnie, muszę to jeszcze sprawdzić innym badaniem, bo objawów brak) mozna stosować ten sposób oczyszczania? Myślałam o wlewach z kwasu alfaliponowego, bo czytałam w ksiażce Nieznana Medycyna, ze bardzo dobrze regeneruje watrobę. Mam niestety wirus HCV

   2. Pani Agato
    Moja wieloletnia praktyka w oczyszczaniu z metali ciężkich pokazuje, że oczyszczania może być bardzo wyczerpujące dla organizmu jeżeli pozostałe organy i meridiany zasilające te organy nie funkcjonują prawidłowo. Na bazie tych doświadczeń powstał program 3 STEPS SUPREME DETOX P R O G R A M, który pozwala na oczyszczenie i wzmocnienie organów powoli jednocześnie przygotowując organizm do 3 fazy która jest oczyszczniem z metai ciężkich.
    W drugiej fazie już wstępnie zaczynamy uwalniać również metale cięzkie i je eliminować z organizmu ale ostateczna faza to Etap 3.

    Ważne jest bardzo nawet jeśli wydaje nam się ze mamy nerki w porządku i na pozór nic z nimi się nie dzieje, żeby zacząć od nerek, które są filtrem wszelkich toksyn w organiźmie. Etatp 2 usprawnia pracę wątroby, woreczka żółciowego, trzustki, jetila grubego.

    więcej o całym programie 3 STEPS SUPREME DETOX można poczytać TUTAJ
    w razie dodatkowych pytań chętnie odpowiem mailowo lub telefonicznie.

 18. Mam 2 letnią córkę, u której z badań włosa w Biomolu i wyszło ze ma:
  Al- 4.66 (10) Pb-0.77 (4) Hg-0,161 (0,5) Cd-0.028(0,3).
  Proszę o szczegółowe informacje jak powinnam rozpocząć proces odtruwania dziecka. W jakich dawkach oraz jakie preparaty/preparat użyć.

 19. A jesli mam plomby to czy moge zaczac kuracje. Mam tez candide przelyku. I czy ekstrakt z kolendry i chlorelle stosuje sie przed kazdym jedzeniem w ciągu dnia?

  1. Pani Natalio
   Najlepiej byłoby najpierw usunąć wszelkie plomby amalgamatowe, przed usunięciem należy na dwa dni przed i 2-5 dni po procedurze (im więcej plomb jest usuwane, tym dłużej winna być podawana zwiększona dawka).
   Kolendra nie powinna być podawana w czasie pracy z plombami. Przez ten czas nie chcemy mobilizować głębiej usadowionych metali na dokładkę do oczekiwanej nowej ekspozycji z plomb, wtedy przyjmujemy tylko zwiększoną dawkę chlorelli żeby absobrować wytrącane metali cięzkie.

   Chlorelle powinno się stosować generalnie i niezależnie jako suplement. Tak jak najbardziej
   Dopiero po ok 5-7 dniach możemy przystąpić do procedury Kolendra + chlorella.(to też zależy od ilości usuwanych plomb)

   W procesie usuwania metali ciężkich stosując preparat z kolendry chlorella jest niezbędna i konieczna gdyż kolendra jedynie przenosi szkodliwe substancje do innych rejonów ciała, więc, żeby proces odtruwania mógł się pomyślnie zakończyć, musi być stosowana jednocześnie z innym czynnikiem, który pozwoli je związać i usunąć z organizmu czyli chlorellą.

   W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

   Oczywiście jeżeli Pani nie ma takiej możliwości żeby zająć się usunięciem plomb i tak jak najbardziej jest wskazane żeby zrobić procedurę oczyszczania z metali ciężkich, co zmienjszy ich iloeść w organiźmie, jednak trzeba mieć świadomość, że istniejące plomby nadal będą źródłem emisji tych metali.

 20. Witam jestem mama chorej na Autyzm 2 latki mam pytanie czy i ewentualnie jak mozna przeprowadzić chelatacje u tak małego dziecka?

  1. Pani Iwono, pracujemy również z tak małymi dziećmi, i można to zrobić ale najlepiej pod okiem naturoterapeuty.
   Proszę o kontakt mailowy to będę mogła coś więcej pomóc. Pozdrawiam

  1. Witam Pani Wiolu. Nie muszą być na żadnej specjalnej diecie jak przy odrobaczaniu / oczyszczaniu diecie.
   Ja wyznaję zasadę że jesteśmy tym co i jak jemy więc ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji żywieniowych i nie spożywanie określonych produktów. Nawet nie mając kandydozy nie powinniśmy spożywać produktów które powodują zagrzybianie ….
   Ale ja rwónież wyznaję zasadę, że robiąc coś na siłę – tylko sobie bardziej szkodzimy. Więc zawsze musimy mieć wewnętrzną zgodę na to co mamy zrobić, bo poczucie winy że jemy nie tak jak powinniśmy multiplikuje szkodliwość tego co spożywamy.
   pozdrawiam serdecznie

 21. Reblogged this on Ancient Plant Alchemy – Esential oils, Spagyrics, Planetary, Herbal, Gem & Mineral tinctures i skomentował(a):

  Standardową procedurę usuwania metali ciężkich z organizmu nazywamy „chelatyzacją”. Proces ten przebiega przy użyciu czynnika chelatyzującego – zwykle kwasu dimerkapturobursztynowego (DMSA) – który wiąże metale ciężkie w organizmie i umożliwia ich naturalne wypłukanie. Taka kuracja jest dość forsowna i ma szereg skutków ubocznych, dlatego można ją przeprowadzać tylko pod okiem lekarza. Na szczęście istnieją zioła i przyprawy, które działają tak samo jak sztuczne czynniki chelatyzujące czyli KOLENDRA + CHLORELLA Naturalny sposób oczyszczania organizmu z metali ciężkich

 22. Reblogged this on Ancient Plant Alchemy – Esential oils, Spagyrics, Planetary, Herbal, Gem & Mineral Tinctures, Detox Programs i skomentował(a):

  Naturalny sprawdzony od lat sposób oczyszczania organizmu z metali ciężkich KOLENDRA + CHLORELLA
  Przed oczyszczaniem organizmu z metali ciężkich zadbaj o czyste i mocne nerki oraz wątrobę. Oczyszczanie z metali ciężkich jako najbardziej obciążające organy wewnętrzne i cały organizm zostawjako ostatni element oczysczania organizmu

  3 STEPS SUPREME DETOX P R O G R A M
  https://mymagicshop.shoppy.pl/Kategoria/Detox

 23. Planuję w niedługim czasie (pewnie krótszym niż 6 miesięcy) zajść w ciążę. Czy wskazana jest w tej sytuacji chelatacja, jeśli jest ryzyko, że nie zdążę jej dokończyć?

  1. Megi,
   6 miesięczna chelatacja KCH trwa tak naprawdę 7 mcy bo 3 miesiące KCH + 1 miesiąc przerwy + 3 miesiące KCH.
   Jak chesz się dobrze i bezpiecznie przygotować przed ciążą to mam super program regeneracji komórkowej i mitochondrialnej ( w tym oczyszczanie i metale ciężkie), który zalecam wszystkim swoim przyszłym mamą.
   Wyśle ci dziś wieczorem na email. pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.